Tulevaa nuorten toimintaa

Hiihtolomalla vk9 nuoret harjoittelevat ahkerasti omatoimisesti. Huutjärven koulun salivuorot pyörivät hiihtolomallakin normaalisti. Muista myös seuran kuutamohiihto-tapahtuma Lentokentän maastossa 25.2.!

Maaliskuussa normaalien tiistai ja torstaiharjoitusten lisäksi otetaan käyttöön myös keskiviikkoharjoitukset. Keskiviikkoisin vuorottelevat juoksuharjoitukset Ruonalan hallilla sekä karttaillat Toivo Pekkasen koululla. Tiistaiharjoitukset jatkuvat normaalisti  klo 18 vaihtelevin teemoin. Torstaiharjoitukset jatkuvat Huumassa 7.3. spinningin merkeissä ja 14.3. eteenpäin korttelirasteina. Tarkemmat tiedot harjoituksen sisällöstä, paikasta ja ajasta löydät jatkossakin seuran kalenterista ennen tapahtumaan.

Muistutuksena vielä kaikille: Kaikki seuran jäsenet ovat tervetulleita kaikkiin nuorten harjoituksiin mukaan! Suunnistuskausi lähestyy, tervetuloa mukaan treenaamaan!

Posted in Yleiset.