Pauli Kainiemi KyS:n uudeksi puheenjohtajaksi!

Kymin Suunnistajien syyskokous 30.11. valitsi seuran uudeksi puheenjohtajaksi Pauli Kainiemen. Onnittelut ja kiitos Pauli! Olen täysin vakuuttunut, että Pauli luotsaa KyS:iä hyvään tulevaisuuteen, jossa yhtenä keskeisenä tekijänä on vahva seurayhteisöllisyys. Syyskokouksen jälkeen Virtasen Jussin johdolla käytiin hyvää keskustelua KyS:n valmennustoiminnasta ja myös nimettiin laaja työryhmä speksaamaan toimintaa tarkemmin. Hyvältä näyttää!

Kymin Suunnistajien johtokunta 2018:
– Pauli Kainiemi, puheenjohtaja
– Anna Seppä, sihteeri
– Kaisa Snell, kirjanpitäjä
– Hannu Währn, rahaliikenne
– Sari Kaitainen, nuorisojaoston puheenjohtaja
– Jaana Pirtilä, seuratoimintajaoston puheenjohtaja
– Peter Svahn, Rannikkorastit-jaoston puheenjohtaja
– Jussi Virtanen, valmennusjaoston puheenjohtaja
– Mikko Kiiski, Kartta- ja kilpailujaoston puheenjohtaja

Lisäksi Paulin aloitteesta kunkin jaoston puheenjohtajalla on ns. ”kakkosmies” (kakkoshenkilö:)), joka voi myös osallistua puheenjohtajan sijasta johtokunnan kokouksiin. Eli tässäkin mielessä turvataan toiminnan sujuvuus.

Samalla kiitän lämpimästi kaikkia kyssiläisiä niistä 28 vuodesta, jotka olen saanut olla mukana tämän hienon seuran toiminnassa erilaisissa vastuutehtävissä. Vuoden vaihteessa siirryn rivijäseneksi.

Jouluisin terveisin,

Jyrki Metsola

Posted in Yleinen.