Kymin Suunnistajien vuosikokouksen päätöksiä

Seuramme vuosikokous pidettiin 27.11.2012 Ruonalan koululla

Kokouksessa päätettiin vuoden 2013 toimintasuunnitelmasta ja talousarviosta, jotka lähetetään tiedoksi kaikille seuran sähköpostijakelussa mukana oleville jäsenille.

Seuran puheenjohtajaksi valittiin Kaisa Snell ja johtokunnan jäseniksi Heidi Haavisto, Hannu Währn, Jyrki Metsola, Kauko Salonen, Timo Pirtilä, Päivi Julku ja Anu Soini. Toivotamme johtokuntaan uusina valitut Heidin Haavistonja Päivi Julkun lämpimästi tervetulleeksi kantamaan vastuuta seuran toiminnasta ja kiitämme sydämellisesti erovuorossa olleita ja omasta halustaan muihin seuran tehtäviin siirtyneitä Marja Strengiä ja Sanna Villikkaa heidän ansiokkaasta panoksestaan johtokunnan toiminnassa.

Seuran varsinaisiksi toiminnantarkastajiksi valittiin Heikki Hinttula ja Heikki Lehmus ja heidän varamiehikseen Jaana Pirtilä ja Jaana Vanhala.

Vuosikokous päätti myös alkavan vuoden jäsenmaksuista. Monen vuoden jälkeen kaikkiin jäsenmaksuihin tehtiin maltilliset korotukset.

Johtokunta piti vuosikokouksen jälkeen järjestäytymiskokouksensa, jossa valittiin seuran varapuheenjohtajaksi Jyrki Metsola ja nimettiin kaikkien jaostojen puheenjohtajat sekä seuran eri toimihenkilöt. Nuorisojaostoa vetää edelleen Jyrki Metsola, Rannikkorastit-jaostoa Kauko Salonen ja kartta- ja kilpailujaostoa Timo Pirtilä. Seuratoimintajaoston vetämisen ottaa harteilleen Päivi Julku.  Ilmoitus- eli IRMA-sihteerinä jatkaa Tiina Vepsäläinen, jäsensihteerinä Marja Streng, taloudenhoitajana Hannu Währn ja varastomestarina Ossi Seppä. Pukuvastaavan tehtävä jaetaan Riikka Turusen ja Marja Währnin kesken. Riikka vastaa uusien pukujen hankkimisesta ja Marja hoitaa pukujen myyntiä. Pukuvarasto on jo siirtynyt Marjalle (p. 044-385 8582, os. Koivutie 4, Katariina). Lämpimät kiitokset Tiina Väyryselle, joka pyöritti pukuhärdelliä vuosikausia.

Uusi johtokunta tulee pitämään ensimmäisen varsinaisen kokouksensa 3.1.2013. Silloin nimetään kaikkien neljän jaoston kokoonpano. Jos olet kiinnostunut tulemaan uutena ihmisenä mukaan jonkun jaoston alaiseen toimintaan – ”tavalliseksi talkoolaiseksi” tai vaikkapa johonkin jaoston työryhmään tai vaikkapa ihan jaostoonkin – ota rohkeasti yhteyttä jaoston puheenjohtajaan (yhteystiedot päivitetty kohtaan Kymin Suunnistajat – Tietoa seurasta – Johtokunta 2013, myös eri toimihenkilöiden yhteystiedot löytyvät kohdasta toimihenkilöt).

Tämän vuoden toinen KySsiläinen on ilmestymässä vielä ennen joulua. Ja vuodenvaiteen jälkeen alkaa seuramme 60. toimintavuosi!! Olemme päättäneet juhlistaa sitä lähinnä ns. sorvin eli suunnistuksen ääressä. Pienimuotoisia 60-vuotisjuhlia tulemme viettämään seuran oman väen kesken syksyisten kauden päättäjäisten yhteydessä.

Hyvää loppuvuotta toivotellen!

Johtokunta

Posted in Yleiset.